"

Advent v Lužánkách

01. 12. 2017 Sdílej na SrdceMoravy

Ještě nevíte, kde si v předvánočním čase vyrobit třpytivé dekorace, kam zavítat na vánoční dobroty, jak potěšit své blízké vlastnoručně vyrobenými dárky nebo kde si zazpívat koledy? Zkraťte si čekání na Ježíška a přijďte do Lužánek!

 

ADVENTNÍ DÍLNY S LUŽÁNKAMI

Od konce listopadu nabízíme na našich deseti pracovištích po celém Brně řadu vánočních akcí a dílen, kde si děti i dospělí mohou vlastnoručně vyrobit dekorace nebo dárky pro své blízké. Těšit se můžete například na:

9.12. Rozsviťte si Vánoce (Liška, Bílovice nad Svitavou)

9.12. Vánoce v divadle (Labyrint v Bohunicích)

11.12. Adventní dílna pro malé i velké (Linka, Starý Lískovec)

14.12. Vánoční Lyska (Lyska, Nový Lískovec)

15.12. Vánoční ozdoby z foukaných perel z Poniklé (Lidická, Brno-střed)

 

ZABRUSLETE SI NA KLUZIŠTI LESNÁ

Pracoviště Lesná uvádí do provozu první lužánecké kluziště. Přijďte si zabruslit nebo zahrát sousedský hokej a potom si dejte horkou čokoládu v bufetu u kluziště.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Svátkem svatého Mikuláše tradičně začíná vánoční veselení a mlsání, protože dobroty, které Mikuláš přinese, mohou alespoň na chvíli zkrátit dlouhé čekání na Ježíška. S Mikulášem, čertem a andělem se letos potkáte hned na třech našich pracovištích.

3.12. Mikulášská neděle (Lesná, Brno-sever)

3.12. Čertovské dovádění (Lány v Bohunicích)

5.12. Zalátaný Mikuláš (Lata v Žabovřeskách)

VÁNOČNÍ DOMEČEK

Přijďte strávit den plný vánoční atmosféry na největší pracoviště Lužánek. V sobotu 16. prosince bude Lidická otevřená dětem i dospělým, provoněná jehličím, zvonit bude vánočními koledami a dobrými skutky. Těšit se můžete na tradiční zvyky, výrobu dárků a dekorací v rukodělných dílnách, vánoční koncert s koledami i dobročinný obchůdek.

16.12. Vánoční domeček (Lidická, Brno-střed)

Více informací o vánočním programu Střediska volného času Lužánky najdete na www.luzanky.cz/vanoce.


Jinde na SrdceMoravy