"

Už jste to slyšeli? Brněnský hokejový turnaj vyhrály Komety z Prahy!

27. 02. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Kuchaři, sporťáci a sympaťáci

Bylo, nebylo... a po roční pauze se v Brně zase vařilo, bruslilo a hrálo hokej pro dobrou věc.

V rámci 5. ročníku Gastro Hockey Cupu si v Brně dali dostaveníčko vynikající kuchaři a týmy z Top českých restaurací, které navíc podpořily sportovní hvězdy jako Vladimír Šmicer, Ondřej Pavelec, Peter Pucher a také sympaťáci herec Lukáš Hejlík či Muž roku 2017 Matyáš Hložek.

Ladislav Šmicer  Ondřej Pavelec

Dorazil i Kapitán Demo!

Kapitán Nemo Gastro Hockey Cup 2020

Domácí Brno stále čeká

Letošního turnaje se zúčastnilo 73 „hokejistů“, kteří ještě lépe, než s pukem umějí míchat s vařečkou a ostré nože mají místo na bruslích pevně v rukou. Osm týmů z brněnských i „přespolních“ restaurací změřilo své síly ve dvou skupinách.

Zase ta Kometa 

Na prvních třech místech se umístily týmy Kometa Praha, Vinaři a vývrtky a tým olomouckých restaurací Entrée a Steak Restaurant. Ani v pátém ročníku kuchařského hokejového miniturnaje se tedy putovního poháru Jiřího Nedorostka nezmocnil domácí, tedy brněnský tým.

Výsledky turnaje

Skupina smrti
1. KOMETY Z PRAHY
2. VINAŘI A VÝVRTKY
3. HVĚZDNÍ BEJCI Z OLOMOUCE
4. LANÝŽI Z BORGA

Skupina Ti druzí
1. JELENOBOTI Z PAVILLONU
2. KRAKENI Z IMPERIALU
3. PIRANĚ Z KOISHI
4. KOVÁŘI Z ESSENS

V závěrečné exhibici zdolal výběr All Stars hráčů turnaje tým hvězd Zdeňka Pohlreicha po samostatných nájezdech v poměru 9:7.

Gastro Hockey Cup 2020

Diváci pomohli vytvořit nový rekord

Návštěvníci mohli ochutnat dobroty, které připravily kuchařské týmy zúčastněných restaurací. Dále víno, pivo, kávu a nealko. To vše za cenu vstupného ve výši 300 Kč.

Diváků přišlo více než 400! Celkový výtěžek, který putoval manželce a dvěma dětem pozůstalým po tragicky zesnulém kuchaři Josefu Ševčíkovi, činil 141 920 Kč. To je dvakrát víc než minule.

Gastro Hockey Cup 2020

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným restauracím a jejich lidem, že pro turnaj udělali maximum. A taky své ženě, kterou obdivuji za to, co všechno pro turnaj zvládla udělat. Pokud bude zájem lidí nadále stoupat, vypadá to, že nám hala na Úvoze bude příští rok malá,“ usmívá se pořadatel Gastro Hockey Cupu David Viktorin z Restaurantu Essens. Dodal, že je rád, že se nikdo vážněji nezranil.

Mrkněte do naší fotogalerie ;-)

Atmosféru letošního Gastro Hockey Cupu zachytila naše milá a sympatická fotografka Irena Vězdová.


Jinde na SrdceMoravy