"

Gastro Hockey Cup 2018: Výsledky, rekordy a radost z dobré věci

05. 03. 2018 , aktualizace: 09. 01. 2020 Sdílej na SrdceMoravy

Gastro Hockey Cup 2018 

Bylo, nebylo...

... v jednom megahokejovém městě si lidé řekli, že chodit na Kometu je prý dobré, ale chtělo by to něčím ,,okořenit". A jak řekli ,,okořenit“, místní mistr kuchař, nějakej Viktorin, prý ho znala půlka světa, ale to já nevím, tak ten Viktorin dostal nápad.

Co je tohle za nápad?

A prý, že pozve další mistry kuchaře a další lidi z oboru, a že prý místo vařečky dostanou hokejky a brusle, a že prý bude zábava! A že na to přijdou lidi, a že to nějaký peníz taky hodí. Jo a ten peníz, že si prý ani nenechá a všechno to dá dětem, které leží v tamní nemocnici!

No, tehdy tomu nikdo moc nevěřil. Což o to, nápad dobrý to byl a bohulibý jistě také, ale představit si kuchaře a borce z gastra na ledě – a jak jim za to ještě budou dávat lidi peníze – to tehdy dovedl jen málokdo.

Ale stalo se...

... a ne jednou nebo dvakrát, ale dokonce čtyřikrát se už konala ta gastronomicko-společensko-charitativně-hokejová sláva v tom megahokejovém městě, jak jsme si řekli na začátku.

A já jsem letos u toho také byl!

Ochutnal jsem dobroty – a že jich bylo, pil jsem (nealko) a skvělou kávu, viděl jsem Zdeňka Pohlreicha i Martina Dejdara, viděl i slyšel Tomáše Matonohu, fandil jsem chvíli tomu, chvíli zase někomu jinému (z Brna). Ale hlavně, hlavně jsem se opravdu skvěle bavil. A nejen já a ten chlápek s celou svojí rodinou napravo ode mě – ale věřím, že se skvěle bavili všichni návštěvníci, kteří se sešli na 4. ročníku Gastro Hockey Cupu!

A víte co? Ať to nezdržujeme – tady jsou výsledky:

Skupina smrti:

  1. HC FANY KOMETA PRAHA
  2. LANÝŽI Z BORGA
  3. VINAŘI A VÝVRTKY
  4. JELENOBOTI Z PAVILONU


Ti druzí:

  1. ENTRÉE STARS
  2. PIRANĚ Z KOISHI
  3. KOHOUTI Z AMANDE
  4. PIRÁTI Z RYNKU

 

 

 

Exhibiční zápas

Olymp Praha vs. Gastro All stars 8:9 (na nájezdy*)

* O těch se ještě bude hodně mluvit!

Olymp Praha - složení:

Martin Dejdar (C) - herec
Pavel Vacek - herec
Michael Beran - herec (Pelíšky)
Michal Zapletal - hokejista
Radek Plýhal - hokejista
Jan Pravda - hokejista
Matyáš Hložek - Muž Roku
Peter Pucher - hokejista

Golman
Jiří Nedorostek

Kustod
Petr Bílek - Nagano️

Gastro All stars - složení: 

Zdeněk Pohlreich (C)
Přemek Forejt (ENTREE)
Radim Klečka (BORGO AGNESE)
David Suchánek (BORGO AGNESE)
Martin Babica (KOISHI)
Antonio Carlini (KOISHI)
Tomáš Kalina (PRAHA - na kreativní pauze)
David Viktorin (ESSENS)
Michal Aster (PAVILLON)
Adam Procházka (PAVILLON)
Jaromír Gala (VINAŘI A VÝVRTKY)

Golman
Karel Frýd (HC Olymp Praha)

Rekordní dar dětem

Pamatujete si, jak jsem vám říkal, že ten borec – ten Viktorin – jak slíbil, že výtěžek předá dětem? Tak se tak i stalo! A letos předal jinému pánovi, samotnému přednostovi kliniky prof. MUDr. Ladislavu Plánkovi, Ph.D., rekordních 51 710 Kč, které putují přímo na kliniku dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie Fakultní nemocnice Brno!

Zde je video, že ten svůj slib opravdu dodržel:

Tak to je asi tak v kostce vše. Sledujte nás v časopisu SrdceMoravy.cz i na Facebooku a příští rok, až zase bude ta gastronomicko-hokejová sláva, budete o tom včas vědět :-)

Sportu zdar a borcům české gastronomie zvláště!

Víte, jaké poučení z toho všeho plyne?

Když děláš něco celým svým srdcem a děláš to pro lidi, pak můžeš být klidně i světový mistr kuchař, ale je docela možné, že si tě lidi nakonec budou pamatovat jako toho, kterého Nedorostek vychytal v nájezdech. A to pak ani receptem na určitě skvělý čokoládový fondant nespravíš!

Mrkněte do naší fotogalerie... atmosféru letošního Gastro Hockey Cupu zachytila naše milá a sympatická fotografka Irena Vězdová.


Jinde na SrdceMoravy