"

Kam v Brně na brusle?

06. 02. 2018 , aktualizace: 08. 02. 2018 Sdílej na SrdceMoravy

Kam v Brně na brusle?

Informuje populární portál Veřejné bruslení
Brno v posledních letech úctyhodně rozšiřuje nabídku sportovních aktivit pro občany a turisty. Většina možností vybízí k pohybu hlavně od jara do podzimu, ale lidé chtějí sportovat i v zimě! Většina nemá zájem celou zimu prosedět pasivně před televizí a často sportovní příležitosti v tomto období hledají také rodiče, aby odehnali děti na chvíli od tabletů a smartphounů.

Máme dobrou zprávu - Brno sportovně žije i v zimní sezoně!
Kde a jak, o tom spolehlivě informuje portál verejne-brusleni.info. Přináší přehled veřejného bruslení pro občany a návštěvníky města Brna.

A proč služba Veřejné bruslení v Brně vznikla?
Na tohle i další se ptáme zakladatele portálu Radka Kitnera:

Portál Veřejné bruslení vznikl vlastně náhodou. Jsem odmalička fanda do hokeje a i když mě živí IT, ve volných chvílích aktivně hraju v týmu HC Sputnik Honeywell. Když můj syn dorostl do velikosti, že už se mu daly nasadit pidibrusle, chtěl jsem ho jako správný táta naučit bruslit. Když jsem chtěl ale zjistit, kdy a kam s rodinou vyrazit na led, informace o bruslení pro veřejnost šly dohledat na jednotlivých kluzištích těžko nebo chyběly úplně. Tak jsem založil brněnský portál Veřejné bruslení.

A očividně jste službou trefili do černého - návštěvnost webu je prý pořádná. V jakých číslech se pohybujete?

Ano, objem návštěv portálu mě hned ze startu překvapil. Každý rok se navíc návštěvnost během sezony zvedá téměř o dvojnásobek, z čehož máme velikou radost. Je vidět, že lidé tuto službu potřebují. I letos nejvíc informací hledali tradičně v prosinci, kdy byl počet zobrazení všech stránek výrazně přes 400 tisíc. Dokonce jsme museli posilovat kapacitu serveru, aby nedošlo ke zpomalení. Lidé u nás hledali informace i na Štědrý den - jak lépe potomkům ukrátit čekání na večerní nadílku, než zablbnout si s nimi na bruslích...

Jak se vám podařilo navázat spolupráci s firmami, třeba i velkými hráči jako je Decathlon?

Víte, bylo nám jasné, že portál se natolik rozběhl, že potřebujeme rozumnou spolupráci se subjekty, které se pohybují v oboru. I zde jsme chtěli návštěvníkům portálu poskytnout další šikovné informace týkající se bruslení - třeba kde si nechat kvalitně nabrousit brusle, kde koupit brusle pro děti nebo na hokej. I výhledově vítáme firmy a služby spojené s bruslením, která náš portál doplní, zkvalitní.

Co plánujete do budoucna?

Letos jsme spustili sekci i pro Prahu a Ostravu a postupně chceme pokrýt celou ČR. Také bychom rádi posílili automatizaci a napojení otevírací doby na kluziště. Automatizací myslím propojení webů jednotlivých kluzišť s naším portálem, aby se informace o otevíracích časech apod. aktualizovaly automaticky, čímž zaručíme návštěvníkům opravdu čerstvé informace. Plánů a nápadů na rozšíření portálu je zkrátka dost a dost.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se Vám plány daří realizovat a rozhýbat co nejvíc občanů v co největším počtu moravských i českých měst!


Jinde na SrdceMoravy